Az Ereky István Közjogi Kutatóközpont 2026-ban jubileumi rendezvénysorozattal tiszteleg névadója, Ereky István előtt, amely sorozat központi gondolatai a szubszidiaritás és az autonómia: e két vezérelv egyszerre kapcsolja össze Ereky tudományos örökségét, a Kutatóközpont jelenlegi kutatási irányait, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem szellemi és társadalmi küldetését. A jubileumi év programjai – köztük önálló nemzetközi konferenciák, a hazai tudományos közösséget széles körben megszólító tematikus tanácskozás Ereky kutatási területeihez kapcsolódó szekciókkal, valamint fiatal kutatóknak szóló szakmai programok – arra vállalkoznak, hogy a szubszidiaritás elvét a közjog és magájog, valamint közgazdaságtan, sőt a tágabb európai és akár globális szakpolitikai gondolkodás összefüggésében vizsgálják.
Ereky István (Esztergom, 1876. december 26. – Budapest,1943. május 21.) egyetemi tanár, jogtudós, a Magyar Tudományos Akadémia tagja (levelező: 1921, rendes: 1934). Kutatási területe az önkormányzatiság, a közigazgatási jog kútfőinek, rendszerének és tárgykörének kérdései, a jogtörténet és a jogszociológia volt. (wiki)
Jubileumi év programjai
ADATNAP 2026: fókuszban az az adatmenedzsment helyi szinten (2026.02.26)
Szubszidiaritás és autonómia: állandó vagy változó? - Ereky István öröksége a XXI. században.” című konferencia (2026.12.04.)
